okolí
 

Chalupa Pupalka je situována na úpatí vrchu Hvězda, v nadmořské výšce 825 m. Tento vrch je předělem mezi Jizerskými a Krkonošskými horami a pyšní se údajně nejkrásnější kamennou rozhlednou z 19. století zvanou Štěpánka, kterou můžete navštívit.

V nejbližším okolí chalupy jsou udržované běžkařské tratě a cyklotrasy s nádhernými výhledy do okolní krajiny a také mnoho možností pěších výletů. 

 

Nedaleký příchovický areál „U čápa“ pak nabízí kromě moderních lyžařských vleků také půjčovnu lyžařského vybavení, kurzy lyžování pro děti i dospělé a restauraci s domácí kuchyní a točeným pivem z vlastního pivovárku. V létě pak moderní a oblíbené dětské hřiště.

 

Vzhledem k nesmazatelné stopě, kterou v těchto končinách zanechal jeden z největších Čechů, univerzální genius Jára da Cimrman, zde byla na jeho počest zbudována stálá expozice věnovaná jeho památce, která se nachází v „Majáku“, architektonicky zdařilé rozhledně.

 

V letních měsících je pak vítaným cílem blízkých vycházek nápaditě řešený „sluneční“ lesopark, kde mají malé i větší děti spoustu příležitostí k dovádění na převážně přírodních prolézačkách, skluzavkách, houpačkách a dalších efektních vymoženostech.

Nedaleko se také nalézá venkovní posezení se zábavným minigolfem. 

 

No a v duchu úvah zmíněného Mistra, kdy „každé zbytečné slovo je zbytečné“ se sem k nám radši rovnou přijeďte podívat…

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now